Foto: Konferansier Marianne Krogness som simultanoversetter i avslutningstalen til Lindorff Norges adm.direktør, Heidi Skaaret.
Foto: Konferansier Marianne Krogness som simultanoversetter i avslutningstalen til Lindorff Norges adm.direktør, Heidi Skaaret, var en meget morsom avslutning på konferansen!!
 

Magiske øyeblikk

- Lindorffkonferansen 2011, på Scandic Bergen City hotell, 22-23. september.
Konferansen rettet seg mot alle i Lindorffs kundemasse som har sitt arbeid innenfor områdene kreditt/inkasso og beslektede områder. De over 250 deltakerne på årets konferanse fikk blant annet oppleve topp forelesere, artister og hyggelig, sosialt samvær.
 
Magiske øyeblikk
Lindorff hadde i år valgt å forsøke å skape mange ”magiske øyeblikk” for sine deltakere og lyktes godt med det. Et magisk øyeblikk krever solide forberedelser og godt samarbeid i kulissene. Til og med værgudene valgte å spille på lag denne gangen !
 
Velkommen
Lindorffkonferansen 2011 ble åpnet av Lindorff Norges adm.direktør, Heidi Skaaret, som blant annet poengterte at magi er å tro på seg selv. Gjør man det, kan man oppnå hva som helst ! Av faglige forhold kom hun, blant annet, inn på at betalingsmoralen i næringslivet synes å være inne i en negativ utvikling for tiden.
 
Konferansier
var velkjente- og sprudlende Marianne Krogness,som loset oss gjennom programmet på en god og hyggelig måte.
 
Foto: Jo Nesbø fortalte om sin oppvekst i Molde og sang og spilte (sammen med Lars Jones).Jordnære Jo skuffer aldri.
Foto: Jo Nesbø fortalte om sin oppvekst i Molde og sang og spilte (sammen med Lars Jones).Jordnære Jo skuffer aldri.
 
Foredragsholdere/Artister
  • Jo Nesbø fortalte om sin oppvekst i Molde og sang og spilte (sammen med Lars Jones).Jordnære Jo skuffer aldri.
  • Elin Ørjasæter holdt et humoristisk og nyttig foredrag om det moderne arbeidslivet. Henrik Aase gav oss en skikkelig “kick-start” på fredagen med sine skråblikk på hverdagsutfordringer i både arbeid og privatliv.

  • Øystein Dørum: “Norsk økonomi: På vei inn i en ny høykonjunktur ?”. Det skjer jo så enormt mye i internasjonal økonomi om dagen at man virkelig må ha “tunga rett i munnen” for å kunne følge med på hva som påvirker den norske økonomien. En av de som klarer det- og som evner å kommunisere det ut, er Dørum.
  • Christian Poppe: “Fornuftig overforbruk – finnes det ?”. Et interessant foredrag om økonomisk rasjonalitet og sosiale føringer for vårt forbruksmønster. Det er nyttig at det forskes på dette.
  • Vidar Johnsen: Den tidligere Vamp-vokalisten med sine to medmusikanter kom som en stor overraskelse til slutt og bergtok oss fra første tone. Takk Vidar !
  • En annen av de eksterne foredragsholderne som ikke må glemmes var komikeren Anders Tangen, alias Svante Jønsson, som fikk æren av å avslutte torsdagen med sitt særegne foredrag “ F.S.P. Indre motivasjon, ytre styrke”. Mange ble nok lurt trill rundt her !
 
Foto: advokat Hanne Riksheim i Lindorff
Foto: Advokat Hanne Riksheim i Lindorff, var meget engasjert i sitt foredrag om "Behandling av tvistesaker".
 
Lindorffs egne foredragsholdere
  • må selvfølgelig ikke glemmes. Så vel Bjørn Anton Knold (Lindorffs eget “ikon” på analyse) som Oddvar Johnsen, Geir Gregersen, Kim Eilertsen, Terje Bjørlo, Hanne Riksheim, Tor Helge Gjesdahl og Kirsten Kilnes gav gode bidrag på den faglige siden.
  • Blant temaene disse kom inn på var Lindorff-analysen, Er kommunikasjon alltid slik den utgir seg for ?, Bedragerier og ID-tyverier, Behandling av tvistesaker og Forliksrådet.

 
En vellykket Lindorffkonferanse
Credit News konstaterer at Lindorff gjennomførte en vellykket konferanse og vil, utover høsten, med velvillig tillatelse fra Lindorff, publisere flere fagartikler; med utgangspunkt i presentasjonene på konferansen.
Det må heller ikke glemmes at dagen før, på samme sted, arrangerte Lindorff sin offentlige fagdag med fokus på helsesektoren og offentlig sektor.
 
Foto: Sjeføkonom Øystein Dørum, DnB Nor Markets sitt foredrag om Norsk økonomi og  verdensøkonomi gjorde et spesielt inntrykk.
Foto: Sjeføkonom Øystein Dørum, DnB Nor Markets sitt foredrag om Norsk økonomi og verdensøkonomi gjorde et spesielt inntrykk.
 
Credit News stilte følgende syv spørsmål til tre av deltakerne på årets Lindorffkonferanse: Les deres svar!
 
 

CreditNews: Nyheter og faginformasjon om praktisk økonomi og pengestrøm

 
Redaktør Owe Rud - www.creditnews.no - Copyright © 2009 Credit News - Org.nr.: 988 295 515 MVA
 
Follow Credit_News on Twitter